I fredags kväll bjöd jag mina superduktiga medarbetare på julmiddag, som tack för allt fint arbete i år. De har verkligen jobbat hårt för att göra dig och alla andra kunder nöjda varje dag. Vi hade en fantastiskt trevlig kväll på Grand Soleil som öppnade i höstas – och här visar jag vad vi hade på oss. Kanske något tips?
Eftersom jag helt glömde bort att fota under kvällen, tog min duktiga dekoratör Desirée de här fina bilderna.

.

Yvonne hade på sig den snygga blus-jackan från Levete Room.
.

Fantastisk blus-jacka i svart från Levete Room.
.

Birgitta hade den fina jumpern med spetsärmar från Micha och festbyxorna från Cambio (modell Cameron).
.

Svart fin mönsterstickad jumper från Micha.
.

Karin valde en glittertopp från Oui.
.

Vacker topp med silverpaljetter från Oui i ljusbeige. Finns även i grönt.
.

Cecilia valde en omlottblus i vinrött från Ril’s och jeans från Mos Mosh. Solveig hade ”privat klänning”.
.

Vinröd blus från Ril’s. Glansig, silkesliknande kvalitet.
.

Margareta hade en sidenblus i rosa från Dea Kudibal och Margaretha hade ”privat klänning”.
Se våra sidenblusar från Dea Kudibal här>>>
.

Jag valde den varma kashmirkoftan från Dea Kudibal (jag fryser alltid) och byxor från Cambio.
.

Härlig, mjuk och skön kashmirkofta från Dea Kudibal.
.

Mina fantastiska medarbetare. På vänster sida: Yvonne, Cecilia, Britt-Marie, jag, Lena, Solveig, Margareta. På höger sida: Desiree, min syster Louise, Kerstin, Birgitta, Karin, Margaretha och Lena. Saknades gjorde Ann, Ulla och Lovisa.
.
Stort tack till dig som är kund hos oss, för att jag fick möjlighet att bjuda mina medarbetare på en härlig julmiddag. Så tacksam!
Stort tack och God Jul, Charlotte