Inför varje säsong provar mina medarbetare och jag igenom nya märken och modeller, för att vi ska lätt och fort ska kunna hjälpa dig att hitta din modell och storlek samt kunna svara på dina frågor. Det är väldigt lärorikt och dessutom har vi vansinnigt kul. I tisdags kväll efter stängning, samlades vi och provade plagg där märket eller modellen är ny för oss.

Tanken är att se och känna hur plaggen känns på – och inte hur de passar oss. Planen är inte, att vi ska klä i plaggen, utan fokus ligger på att hitta rätt plagg till dig och andra kunder.

.

.

Nedan är bilder på ett urval av vårens klänningar (sommarens klänningar kommer om en månad). Fler bilder i kommer i nästa blogg.

.

Klänningar från Joseph Ribkoff

.

.

Klänning från Joseph Ribkoff till vänster och Godske till höger.

.

Se alla klänningar hos Joseph Ribkoff>>>

.

Klänningar från Part Two

.

Se plaggen från Part Two>>>

.

Klänningar från French Connection

.

Se plaggen från French Connection>>>

.

Klänningar från Camilla Thulin

.

.

Se alla klänningar från Camilla Thulin>>>

.

Klänningar från Vera Mont

.

Klänningarna från Vera Mont kommer i webbutiken i nästa vecka.

.

Välkommen för att hitta din klänning!

Charlotte

En reaktion till “Vi provar vårens nya modeller. Se hur klänningarna sitter på oss.

  1. Hej!
    Många snygga klänningar! Har en undran om klänningen från Godske. Kan inte se den på hemsidan så jag förmodar att den inte är ute i butik ännu. Hur mycket kostar den?
    Vänligen
    Ann-Catrine

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *